/p>

Oświadczenie SKK PB w/s spottersów
Wpisany przez cloner   
środa, 25 marca 2009 00:10
Niedawno pojawiły się informacje w mediach, jakoby na stadionie Polonii Bytom mieli pojawić się tzw. "spottersi", czyli policjanci współpracujący z kibicami. Jest to o tyle dziwna wiadomość, gdyż obiekt Polonii jest jednym z najbezpieczniejszych w Polsce. W związku z tą sytuacją, swoje oświadczenie wydało Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom, publikujemy je poniżej.

Treść oświadczenia:

"Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom, ze zdziwieniem przyjęło informację o kolejnej policyjnej inicjatywie pogłębienia inwigilacji środowiska kibiców za pomocą tzw. „spottersów”. Tym bardziej dziwi nas, że wybrano grono sympatyków Polonii jako grupę pilotażową, w sytuacji kiedy z naszym udziałem od dawna nie dochodziło do żadnych nagannych zajść podczas imprez sportowych. Kibice Polonii nie potrzebują pogłębienia inwigilacji i zmniejszenia swobód obywatelskich i to w swoistą nagrodę za pozytywne zachowanie.
Cała akcja policji jest typową medialną wydmuszką. Kibice w Polsce są od dawna inwigilowani na granicy łamania konstytucyjnych swobód obywatelskich, bo jak inaczej nazwać praktyki takie jak przymusowe przedstawianie się do kamery policyjnej wraz z podaniem adresu pod groźba nie wejścia na imprezę sportową? Polska policja od lat stosuje wszystkie praktyki które miałyby w/g doniesień medialnych wejść w zakres obowiązków spottersów. Od lat zarówno przy komendach miejskich, jak i przy komendzie wojewódzkiej istnieją komórki zajmująca się inwigilacją i rozpracowywaniem środowisk kibiców. Cała akcja „spotters” to niepotrzebne dublowanie etatów i marnowanie pieniędzy podatników w dobie kryzysu, dla pustej medialnej propagandy pozorowania intensywnych działań przed Euro 2012.
Nie rozumiemy samej idei tej akcji, bo policja ma za zadanie pilnować przestrzegania ładu prawnego, a nie organizować życia kibiców. Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom jest jednym z najprężniej rozwijających się stowarzyszeń kibiców w Polsce. Ten sukces organizacyjny osiągnęliśmy wyłącznie sami, zahartowani naszą bytomską biedą. Nie liczyliśmy i nie liczymy na jakakolwiek pomoc ze strony policji, prosimy tylko o jedno: panowie nie przeszkadzajcie, bo poradzimy sobie sami, jak do tej pory.

Zarząd S.K.K. P.B.
"


Redakcja serwisu Olimpijska2.pl również nie może wyjść z "podziwu" i pragnie złożyć z tego miejsca serdeczne "gratulacje" dla twórcy/ów ów pomysłu. Mamy nadzieję, że akcja "spotters" zostanie zablokowana i kolejni "policyjni szpiedzy" nie trafią na polskie stadiony.


źródło: własne/SKK PB