/p>

Kara finansowa dla Polonii
Wpisany przez cloner   
czwartek, 19 marca 2009 20:34
Ekstraklasa SA informuje, że na klub Polonia Bytom nałożono karę finansową w wysokości dziesięciu tysięcy złotych za wniesienie i odpalenie przez kibiców tego klubu środków pirotechnicznych oraz wrzucenie na murawę dużej ilości serpentyn (sędzia musiał przerwać spotkanie w 46 minucie), podczas meczu 20. kolejki Ekstraklasy Polonia Bytom – Ruch Chorzów.

Ponadto Komisja Ligi nałożyła na klub Jagiellonia Białystok karę finansową w wysokości dwudziestu tysięcy złotych za zdarzenia do jakich doszło podczas meczu 20. kolejki Ekstraklasy Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa: wniesienie i odpalenie przez kibiców tego klubu środków pirotechnicznych (kilka z nich zostało rzuconych na płytę boiska; po zakończeniu pierwszej połowy do tunelu wrzucono petardę hukową, która ogłuszyła schodzących do szatni sędziów i zawodników; z powodu silnego zadymienia sędzia musiał przerwać mecz w 21 minucie).

W przypadku uprawomocnienia się dzisiejszej decyzji Komisji Ligi, ulegnie odwieszeniu kara rozegrania jednego meczu bez udziału publiczności na stadionie w Białymstoku, wymierzona przez Związkowy Trybunał Piłkarski za wcześniejszy przypadek naruszenia porządku na stadionie Jagiellonii. Dzisiejszemu orzeczeniu nie nadano rygoru natychmiastowej wykonalności.


źródło: ekstraklasa.org