/p>

Derby z Ruchem - zapowiedź
Wpisany przez cloner   
sobota, 14 marca 2009 10:43
Już za kilka godzin w Bytomiu przy Olimpijskiej w Najstarszych Derbach Śląska staną naprzeciw siebie dwie wiecznie rywalizujące ze sobą drużyny! - o 19.15, Polonia Bytom podejmować będzie Ruch Chorzów! Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami odbył się w 1948 roku, padł remis 1-1, a jak będzie teraz?

Naszym dzisiejszym rywalem jest zespół Ruchu Chorzów. Klub został założony 20 kwietnia 1920 roku, jest jednym z najbardziej utytułowanych w Polsce! Zarówno na arenie krajowej: 14-krotny mistrz Polski! 5-krotny wicemistrz! 3x zdobywał Puchar Polski, jak i międzynarodowej: 1/4 finału Pucharu Europy (obecna LM) oraz 1/4 Pucharu UEFA, a także finalista Pucharu Intertoto! Obecnym trenerem zespołu jest Bogusław Pietrzak, a Ruch walczy o utrzymanie w ekstraklasie.

Po 19 kolejkach zajmuje 8 miejsce w ligowej tabeli z 22 punktami na koncie, ale następne 3 drużyny, również mają tyle samo oczek zdobytych. Niebiescy są zespołem własnego boiska, w 9 meczach wyjazdowych zdobyli tylko 5 punktów, strzelili w nich jedynie 2 gole, stracili aż 14! Najlepszym strzelcem Ruchu jest Marcin Sobczak z 3 golami na koncie, ale zawodnik ten wiosną gole będzie strzelać dla GKS Bełchatów. Po 2 gole na koncie mają Tomasz Brzyski, Martin Fabuš oraz Marcin Zając. W rundzie jesiennej sezonu 2008/2009, w Chorzowie, wygrali gospodarze 2-1 (2 gole Sobczak - Jakub Zabłocki).

W zeszłym sezonie, wiosną w Bytomiu padł remis 1-1 (Solecki - Balaz), natomiast jesienią przy Cichej przegraliśmy 2-0 (Grzyb, Fabuš). W całej historii meczów pomiędzy Polonia i Ruchem, to niestety niebiescy wygrali tych spotkań więcej - 26 razy, 19 remisów i tylko 18 zwycięstw niebiesko-czerwonych. Jednak to nie historia gra na boisku, tylko piłkarze, dlatego trzeba wierzyć w zwycięstwo w NDŚ!


Przewidywane składy
:

Polonia Bytom:
Peškovič - Hricko, Dziółka, Broniewicz, Sokolenko - Trzeciak, Grzyb, Brzęczek, Jaromin – Jugović, Podstawek

Ruch Chorzów
:
Pilarz - Grzyb, Grodzicki, Nykiel, Jakubowski - Zając, Baran, Brzyski, Balaz - Fabuš, Jezierski.

Początek spotkania
: 19.15

Sędzia: Artur Radziszewski z Warszawy

Ceny biletów: 40 złotych (sektor od ul. Olimpijskiej), 30 złotych (normalny od ul. Piłkarskiej), 10 złotych (ulgowy dla kobiet), dzieci do lat 10 - za darmo


Serdecznie zapraszamy wszystkich na stoisko SKK PB, na którym będzie można nabyć gadżety Polonii Bytom! Zachęcamy również do wzięcia ze sobą dodatkowej złotówki - odbędzie się zbiórka na oprawy!


źródło: własne