/p>

Rozmowa z Danielem Tanżyną
Wpisany przez cloner   
piątek, 14 października 2011 12:50

Równe dwa tygodnie temu bardzo poważnej kontuzji doznał 21-letni obrońca Polonii Bytom, Daniel Tanżyna. Za kilka dni czeka go poważny zabieg rekonstrukcji więzadeł krzyżowych, po czym "Dixi" będzie przechodził długą rehabilitację, która może potrwać nawet około 6 miesięcy. Sam zawodnik zapewnia jednak, że jest dobrej myśli. Poniżej publikujemy wywiad, który przeprowadził... fotograf H@rrY.

Witaj Daniel. Ciekawi jesteśmy jak przebiega Twoje leczenie. Czy już miałeś zabieg a jeśli nie - kiedy on nastąpi? Oczywiście życzymy Ci zdrowia i tego byś szybko wrócił do podstawowej jedenastki.

- Dam rade (śmiech). We wtorek mam operację rekonstrukcji więzadeł krzyżowych.


Powiedz, czy żałujesz, że nie będziesz miał okazji zagrać w meczu pucharowym przeciwko Lechowi Poznań?

- Żałuję tych wszystkich ważnych meczów, tego pucharowego też, ale najważniejsza jest liga.


Jeśli chodzi o ligę: jak oceniasz dwa ostatnie mecze PB? Twoim zdaniem, czy jest to początek marszu naszej drużyny w górę tabeli?

- Mam nadzieję, że to początek marszu w górę tabeli. Wpierw wygrana w prestiżowym meczu z Gieksą w dobrym stylu i remis na boisku lidera, który u siebie jeszcze nie stracił punktów (Zawisza u siebie już wcześniej 2 razy zremisował - przyp. red.), obyśmy w następnych meczach też zdobywali punkty!


Przed nami mecz z Wisłą Płock. Po ostatnich spotkaniach apetyty wszystkich nas na kolejne punkty znacznie wzrosły. Jaki wynik niedzielnego pojedynku typujesz?

- Tak, przed nami ciężki mecz z Wisłą Płock, ważne żeby Polonia w tym meczu zdobyła 3 pkt!


Na zakończenie życzę Ci zdrowia i wracaj do nas szybko. Co chciałbyś na łamach portalu www.Olimpijska2.pl przekazać kibicom Polonii i kolegom z drużyny?

- Muszę pomyśleć (śmiech)


Nie spiesz się.

- Ciężkie pytanie (śmiech)


Nie obiecywałem, że będzie łatwo.

- Na pewno kolegom z drużyny chciałbym życzyć zwycięstw w każdym meczu i zrobienia jak najwięcej punktów w rundzie jesiennej, a kibicom aby z każdym meczem podnosili frekwencje i żeby mieli dużo radości z gry swojej drużyny.


Daniel, wielkie dzięki za rozmowę. Raz jeszcze życzę Ci byś szybko wrócił do gry i sam mógł sprawiać kibicom radość swą postawą na boisku.

Dziękuje bardzo. Będę robił co w mojej mocy, aby jak najszybciej wrócić i pomóc kolegom w zdobywaniu punktów.


foto: H@rrY
źródło: własne