/p>

Polonia Bytom - Wisła Kraków - zapowiedź
Wpisany przez cloner   
czwartek, 26 lutego 2009 21:43
Już jutro w Bytomiu przy Olimpijskiej o godzinie 17.45, odbędzie się inauguracja rundy wiosennej sezonu 2008/2009. Meczem Polonii Bytom z Wisłą Kraków ekstraklasa wznowi rozgrywki, które potrwają do końca maja br. Pierwszy pojedynek po blisko 3-miesięcznej przerwie będzie zapewne wielką niewiadomą, dlatego warto przyjść na stadion, dopingować naszą drużynę!

Naszym najbliższym ligowym rywalem będzie obecny Mistrz Polski, Wisła Kraków. Klub został założony w 1906 roku. Jest jednym z najstarszych w Polsce, a zarazem jednym z najbardziej utytułowanych. 11-krotny mistrz kraju, 12-krotny wice-mistrz, 4-krotny zdobywca Puchar Polski, zdobywca Pucharu Ligi oraz Superpucharu Polski. Również na arenie międzynarodowej zespół ten odnosił wiele sukcesów, w sezonie 1978/79 dotarł aż do ¼ finału Pucharu Europy odpadając po wyrównanych bojach ze szwedzkim Malmoe. Obecnie trenerem zespołu jest Maciej Skorża.

Po rundzie jesiennej, drużyna z grodu Kraka, zajmuje 4 miejsce w ligowej tabeli, z 3 punktami straty do Lecha Poznań. W dotychczasowych 17 spotkaniach, zdobyli 33 punkty, z czego jedynie 11 w meczach wyjazdowych. Najlepszym strzelcem zespołu jesienią był Paweł Brożek z 12 golami na koncie (jednocześnie jest współ-liderem klasyfikacji strzelców). Jesienią przy Reymonta wygrali gospodarze 1-0, po golu Brożka. W zeszłym sezonie piłkarze Wisły dwukrotnie wygrali z bytomską Polonią, 5-0 u siebie oraz 2-1 na wyjeździe.


Przewidywane składy:

Polonia Bytom:
Peškovič - Hricko, Killar, Szufryn, Sokolenko - Trzeciak, Grzyb, Bažík, Jaromin – Jugović, Podstawek

Wisła Kraków:
Pawełek - Baszczyński, Cleber, Głowacki, Brożek - Małecki, Marcelo, Sobolewski, Junior Diaz - Boguski, Brożek


Początek spotkania: piątek, 17:45

Sędzia: Dawid Piasecki z Sopotu


Ceny biletów: 40 złotych (sektor od ul. Olimpijskiej), 30 złotych (normalny od ul. Piłkarskiej), 10 złotych (ulgowy dla kobiet i dzieci do lat 10 od ul. Piłkarskiej)

Ceny karnetów: 200 złotych (sektor od ul. Olimpijskiej), 100 złotych (normalny od ul. Piłkarskiej), 75 złotych (ulgowy od ul. Piłkarskiej)


Serdecznie zapraszamy wszystkich na stoisko SKK PB, na którym będzie można nabyć gadżety Polonii Bytom!


You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video


źródło: własne