/p>

Jagiellonia zdegradowana!
Wpisany przez cloner   
czwartek, 12 lutego 2009 20:31
Na dzisiejszym posiedzeniu Wydział Dyscypliny PZPN ukarał Jagiellonię Białystok karą zasadniczą przeniesienia do niższej klasy rozgrywkowej od następnego sezonu po uprawomocnieniu się orzeczenia - za udowodnienie pięciu czynów przestępstwa sportowego w latach 2004/05. Ukaranemu klubowi przysługuje prawo odwołania się od orzeczenia WD PZPN do Związkowego Trybunału Piłkarskiego.

"Nie zgadzamy się z tą karą, bo jest ona naszym zdaniem niewspółmierna do winy. Będziemy się odwoływać do Związkowego Trybunału Piłkarskiego" - powiedział tuż po opuszczeniu sali obrad wydziału prezes białostockiego klubu Ireneusz Trąbiński.

"Do momentu ostatecznego orzeczenia kary nie będę komentował decyzji Wydziału Dyscypliny. Liczę, że klub się odwoła i wygra tę sprawę. Ze swojej strony mogę jedynie zapewnić, że zawodnicy w wiosennych meczach będą dawać z siebie wszystko" - komentuje sytuację trener Jagiellonii Michał Probierz.

Po rundzie jesiennej klub z Białegostoku zajmuje dziesiąte miejsce w Ekstraklasie. W nowym sezonie - w zależności od zajętego miejsca w bieżących rozgrywkach - zagra w I lub w II lidze.


źródło: pzpn.pl/kurier poranny