Widzew - Polonia 3-1 (1-0)
sobota, 23 kwietnia 2011 23:16

W sektorze gości dzisiejszego dnia zameldowało się 265 fanatyków "Królowej Śląska", którzy niestety znów byli świadkami porażki swojej ukochanej drużyny. Mimo, że do końca sezonu pozostało do rozegrania jeszcze 7 ligowych kolejek, spadek Polonii Bytom z ekstraklasy staje się niestety coraz bardziej realny. Po drugiej żenującej porażce z rzędu, tym razem z Widzewem Łódź 3-1, bytomianom w tabeli uciekły już praktycznie wszystkie drużyny i pozostała jedynie walka o utrzymanie z Arką Gdynia i Cracovią. Tylko jedna ekipa z tej trójki najprawdopodobniej pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej na kolejny sezon. Dziś honorową bramkę dla Polonii strzelił oczywiście niezawodny Błażej Telichowski, który niczym rasowy snajper znów znalazł się w polu karnym we właściwym miejscu i we właściwej porze. Może pora przekwalifikować go na napastnika? Tylko z drugiej strony, czy to będzie w ogóle miało sens, skoro przegrywając 2-0, sztab szkoleniowy decyduje się na grę... bez napastnika!

Bramki: Préjuce Nakoulma w 31 minucie z rzutu karnego, Dudu Paraíba w 65 minucie, Przemysław Oziębała w 90 minucie - Błażej Telichowski w 74 minucie

Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Wojciech Szymanek, Sebastian Madera, Jarosław Bieniuk, Dudu Paraíba - Adrian Budka, Mindaugas Panka, Łukasz Broź - Nika Dzalamidze (71' Piotr Grzelczak), Darvydas Šernas (87' Przemysław Oziębała), Préjuce Nakoulma (64' Krzysztof Ostrowski)

Polonia Bytom: Marcin Juszczyk - Peter Hricko, Lukáš Killar, Mateusz Żytko, Błażej Telichowski - Adrian Chomiuk (73' Marek Bažík), Michal Hanek, Łukasz Tymiński (46' David Kobylík), Miroslav Barčík, Marcin Radzewicz - Grzegorz Podstawek (65' Blažej Vaščák)

żółta kartka: Dudu Paraíba

sędziował: Dawid Piasecki ze Słupska