/p>

Marek Motyka o zgrupowaniu
Wpisany przez cloner   
czwartek, 05 lutego 2009 22:53
Zespół Polonii Bytom prezentuje się naprawdę całkiem nieźle podczas zgrupowania w Turcji, dziś piłkarze wygrali kolejny sparing, tym razem z siódmą drużyną słowackiej ekstraklasy, Tatranem Prešov. Po tym spotkaniu, dla oficjalnej strony klubu, dłuższej wypowiedzi udzielił trener bytomian, Marek Motyka.

"Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa w spotkaniu sparingowym. Zagraliśmy dzisiaj trochę niestandardowym składem, dałem pograć takim młodym zawodnikom jak: Robert Nazar, Marcin Stanicki i Robert Królikowski. Grupa ta wykorzystała swoją szansę i zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, co jest dla mnie wielką satysfakcją. Marjan Jugović strzelił dzisiaj ładnego gola, wykorzystał świetne dośrodkowanie od Bažíka. Bardziej niż z wygranej cieszę się jednak z tego, że zagraliśmy dzisiaj na zero z tyłu. Jestem także zadowolony z przebiegu całego zgrupowania. Gramy na świetnie przygotowanych obiektach z mocnymi przeciwnikami. Wszyscy trenują solidnie i bardzo rzetelnie, jedzenie jest świetne, a pogoda optymalna. Oprócz drobnych urazów Brzęczka i Juroszka nie mam w zasadzie powodów do narzekania. Mam nadzieję, że tureckie przygotowanie zaowocuje w niedalekiej przyszłości. Nie mogę oczywiście nie wspomnieć o wygranym zakładzie z Panem managerem Edwardem Sochą, który nieco przekornie nie dawał nam szans na wygraną w sparingach. Cały sztab szkoleniowy został na niedzielę zaproszony przez niego do wykwintnej restauracji, której specjalnością są dania z krewetek.

Miłym akcentem był także mecz towarzyski sztabu szkoleniowego z reprezentacją Urzędu Miasta Alanyi. Burmistrz Hasan Sipahioğlu nie może doczekać się rewanżu, który zaplanowaliśmy na piątek, godzinę 21:00 czasu miejscowego. Przygotowujemy się do tego spotkania, gdyż wiemy, że tym razem Turcy będą chcieli wygrać za wszelką cenę i posiłkują się ligowymi piłkarzami (śmiech).

Jeżeli chodzi o najbliższe kilkanaście godzin, to rano zawodnicy, którzy grali dzisiaj w sparingu odbędą trening tlenowy oraz zaliczą prowadzoną przeze mnie przebieżkę po plaży. Później zagrają około godziny w siatkonogę. Reszta zawodników obędzie trening tlenowy oraz zajęcia na siłowni. Po południu natomiast całą drużynę czeka trening na boisku".


źródło: poloniabytom.com.pl