/p>

Najnowsze wieści przed zgrupowaniem
Wpisany przez cloner   
piątek, 23 stycznia 2009 13:45
Polonia Bytom na zgrupowanie do Turcji wyjeżdża już w najbliższy wtorek, zatem działacze muszą się spieszyć z podpisywaniem umów z nowymi piłkarzami. Po środowych sparingach sytuacja już się najprawdopodobniej wyklarowała, sztab szkoleniowy z kilku zawodników zrezygnował, a kilku dostanie szansę występować wiosną w barwach niebiesko-czerwonych.

Pierwszym zawodnikiem, który wiosną będzie występować w Bytomiu jest napastnik z Serbii, 25-letni Marjan Jugović, jesienią grał w I-ligowej Wiśle Płock. Piłkarz ten pomimo kontuzji, która odniósł już na początku sparingu przeciwko OKS Otwock podczas zgrupowania w Gutowie Małym, strzelił w test-meczach kilka bramek, pokazał się z niezłej strony i przekonał do siebie trenera Marka Motykę.

Kolejnym nowym nabytkiem jest pomocnik z I-ligowego Kmity Zabierzów, 24-letni Maciej Bębenek. Filigranowy zawodnik (tylko 173cm wzrostu) grywa z prawej strony pomocy i będzie walczył o miejsce w składzie z ikoną Polonii - Jackiem Trzeciakiem. Następnym zawodnikiem, który najpewniej wzmocni skład Polonii jest testowany już od dłuższego czasu, bramkarz Mariusz Różalski - także Kmita Zabierzów i także w wieku Bębenka. Obecnie trwają negocjacje z jego dotychczasowym klubem w sprawie półrocznego wypożyczenia golkipera, z opcją pierwokupu.

Spore szanse na angaż w Polonii ma też 24-letni napastnik, Adrian Kozieł z III-ligowego Rozwoju Katowice (jesień spędził w Walce Zabrze). Podczas sparingu z katowickim klubem, jego gra spodobała się trenerowi Motyce i ten zaprosił go na testy do Bytomia, które jak się okazuje wypadły pomyślnie. Piłkarz obecnie trenuje w Bytomiu i wiele wskazuje na to, że wiosną będzie przywdziewać niebiesko-czerwoną koszulkę.

Na koniec o wzmocnieniu, które elektryzuje w ostatnich dniach cały Górny Śląsk, a mianowicie o 38-letnim pomocniku Górnika Zabrze - Jerzym Brzęczku. Według naszych nieoficjalnych informacji doświadczony piłkarz wiosną będzie grał w Polonii Bytom, już jutro ma obserwować z trybun grę bytomian w sparingu przeciwko Tyszanom, a od poniedziałku rozpoczyna treningi z drużyną! Wiele więc wskazuje na to, że luka zarówno po Mariuszu Przybylskim, jak i Jakubie Zabłockim zostanie załatana, a przypominam, że zespół już wcześniej wzmocnił obrońca Lukáš Killar i pomocnik Marcin Radzewicz. Bądźmy więc dobrej myśli!


źródło: własne