Sparing: Korona Kielce - Polonia Bytom 2-3 (1-2)
sobota, 04 września 2010 16:16

O godzinie 11:30 w Wolbromiu na stadionie miejscowego Przeboju, Polonia Bytom rozegrała dzisiaj mecz sparingowy z inną drużyną ekstraklasy, Koroną Kielce. Spotkanie wygrali podopieczni Jurija Szatałowa 3-2 (2-1), w 9 minucie gola z rzutu karnego (zagranie ręką) strzelił David Kobylik, jednak rywale bardzo szybko doprowadzili do wyrównania, autorem bramki był Jacek Markiewicz. Polonia jednak stale nacierała na bramkę kielczan i w 22 minucie ładną bramkę strzelił Dariusz Jarecki. W 2. połowie kolejną jedenastkę podyktował sędzia (za faul na Robercie Wojsyku), tym razem do piłki podszedł Błażej Telichowski i w 70 minucie było już 3-1. Podobnie jak w pierwszej części spotkania, także i tym razem, podopieczni Marcina Sasala szybko odpowiedzieli golem ... Markiewicza.

Bramki: Jacek Markiewicz w 12 i 72 minucie - David Kobylik w 9 minucie (rzut karny), Dariusz Jarecki w 22 minucie, Błażej Telichowski w 70 minucie (rzut karny)

Skład Polonii: Marcin Juszczyk (46' Szymon Gąsiński) - Peter Hricko (68' Adrian Chomiuk), Mateusz Żytko (60' Michal Hanek), Błażej Telichowski, Arkadiusz Mysona - Miroslav Barčík (60' Jacek Falkowski), Szymon Sawala (74' Łukasz Tymiński), David Kobylik (68' Blažej Vaščák), Dariusz Jarecki - Mariusz Ujek (60' Maciej Bykowski), Robert Wojsyk