/p>

Zabłocki w Lechii, a Robaszek we Flocie?
Wpisany przez cloner   
czwartek, 15 stycznia 2009 17:52
Pod nieobecność w Bytomiu pierwszego zespołu, powoli krystalizuje się sytuacja zawodników odsuniętych od drużyny. Napastnik, Jakub Zabłocki wiosną będzie strzelał gole dla Lechii Gdańsk, a pomocnik - Hubert Robaszek będzie szalał lewą flanką we Flocie Świnoujście.

"Kluby doszły do porozumienia. Dlatego jadę do Bytomia zdać klucze z mieszkania, a następnie ruszę w drogę do Gdańska, gdzie w piątek mam przejść badania medyczne. Nie mam okazji, aby się pożegnać z kolegami. Jednak co się odwlecze... Wiosną bytomianie przyjadą do Gdańska, więc po meczu będzie okazja, aby postawić im po symbolicznym piwku" - komentuje całą sytuację Jakub Zabłocki.

Również nad morze wybrał się inny zawodnik odsunięty od pierwszego składu Polonii. Pomocnik, Hubert Robaszek trenuje z I-ligową Flotą Świnoujście. Pozostali są w Bytomiu i ćwiczą z drużyną Młodej Ekstraklasy: Radoslav Kráľ, Tomasz Owczarek i Janusz Wolański. Słowak od kilku tygodni prowadzi rozmowy dotyczące rozwiązania kontraktu, lecz przed złożeniem podpisu domaga się wypłacenia pieniędzy. Kartę zawodniczą do ręki chce też dostać Owczarek. Klub wycenił obrońcę na 100 tysięcy złotych, jednak sam piłkarz chciałby opuścić klub poprzez transakcję bezgotówkową.


źródło: sportslaski.pl