/p>

Pierwsze dni nowego roku - co przyniosły?
Wpisany przez cloner   
poniedziałek, 12 stycznia 2009 19:05
Pierwsze dni treningów Polonii Bytom przyniosły sporo zmian. Dwudniowy "strajk", sprzedaż Mariusza Przybylskiego do Górnika Zabrze, kupno Czecha Lukáša Killara z Kladna, wyrzucenie z drużyny Tomasza Owczarka i Jakuba Zabłockiego, wystawienie na listę transferową m.in. Janusza Wolańskiego i Huberta Robaszka. To wszystko spowodowało, że o Polonii znowu głośno.

Rozgrywki ligowe jeszcze nie zostały wznowione, a dziennikarze sportowi muszą o czymś pisać. Informują nas oni zatem, że napastnikiem Jakubem Zabłockim zainteresowana jest ekstraklasowa Lechia Gdańsk, pomocnikiem Hubertem Robaszkiem I-ligowa Flota Świnoujście, a ostatnio wypożyczonym do Sandecji Nowy Sącz, Mariuszem Mężykiem - inny klub z I ligi, GKS Jastrzębie. Niedawno znaleźliśmy informację w prasie, że Michal Peškovič mógłby odejść do Śląska Wrocław, Michał Zieliński ma się przenieść do Polonii Warszawa, a Marcin Komorowski miałby zasilić Górnik Zabrze.

Podobno nawet działacze Polonii i Górnika już się dogadali, ale ... sam piłkarz, który ma kontrakt ważny do końca czerwca, chce go wypełnić i zostać na rundę wiosenną w Bytomiu. Na razie nie wiadomo nic o odejściu do innych klubów Wolańskiego, Owczarka, a także Słowaka Radoslava Kráľa.


źródło: własne