/p>

Rozmowa z Markiem Fundakowskim
Wpisany przez cloner   
poniedziałek, 21 czerwca 2010 20:18

Po dzisiejszym treningu Polonii Bytom, który odbył się na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią, poprosiliśmy o krótką rozmowę jednego z testowanych obecnie zawodników, 22-letniego napastnika Marka Fundakowskiego, który przez ostatnie pół roku reprezentował barwy I-ligowego Motoru Lublin. Poniżej zapis rozmowy.Marek, powiedzmy sobie szczerze, nie byłeś najlepszym strzelcem w I lidze, jak to się zatem stało, że trafiłeś na testy do Bytomia?

- Zgadza się, zostałem tylko z dwoma bramkami na koncie. Ale mam nadzieję, że przedstawiciele Polonii Bytom obserwowali mecze z moim udziałem i wiedzą na co mnie stać. Myślę, że tą drogą zostałem zaproszony na testy do Bytomia i oczywiście z nich skorzystałem, bo jak mógłbym nie skorzystać z propozycji ekstraklasowego klubu.


Ostatnie pół roku grałeś w Motorze Lublin, wcześniej w Hetmanie Zamość, jaka jest właściwie Twoja przynależność klubowa?

- Obecnie nadal jestem związany z Koroną Kielce, mam z tym klubem kontrakt do 30 czerwca, na wypożyczeniu grałem w Hetmanie przez rok, a teraz przez ostatnie pół roku w Motorze Lublin, aczkolwiek kończy mi się i w Motorze wypożyczenie i w Koronie kontrakt, dlatego za chwilę będę wolnym zawodnikiem.


Pojawiłeś się dzisiaj na treningu w Bytomiu, jak długo będziesz poddawany testom przy Olimpijskiej?

- Od trenerów otrzymałem informację, że będę tutaj w Bytomiu do środy, kiedy to gramy sparing z Ruchem Chorzów. Myślę, że po tym już sparingu dostanę odpowiedź czy testy wypadły pozytywnie, czy też nie.


Dzięki za rozmowę i powodzenia w środę.

- Dzięki.

 Sylwetka:

nazwisko: Marek Fundakowski

pozycja: napastnik

wzrost: 180 cm

waga: 84 kg

poprzedni klub: Motor Lublin

data urodzenia: 18.04.1988

foto: motor-lublin.pl
źródło: własne